Apple, 2018 ürünlerinde yeni devre kartı kullanabilir

Apple tarafından 04.12.2017

KGI Securities analisti Ming-Chi KuoApple tarafından 2018 yılı ürün serisine daha hızlı ve daha çok yönlü devre kartları entegre etmek için çalışıldığını ileri sürmüş durumda.

Apple, 2018 ürünlerinde yeni devre kartı kullanabilir!

iPhone 8 ve iPhone X akıllı telefonlar, sıvı kristal polimerden imal edilen yeni esnek devre kartı kullanıyor. Her iki cihaz da bunu anten tasarımların kullanırken, iPhone X’te ekstradan TrueDepth Kamera sistemi için de bir kullanım söz konusu. LCP FPCB teknolojisi ile yüksek hız ve düşük gecikmeli veri transferi sağlanıyor.

Kuo’ya göre Apple, bu teknolojiyi MacBook serisine de entegre etmek için tedarikçisi Career ile görüşüyor. Bu sayede şirket dahili alandan ciddi anlamda yer tasarrufu yapabilecek ve USB 3.2 ile diğer giriş-çıkış bağlantılarını dizüstülerine kolayca adapte edebilecek.

Apple

Bunula beraber, Apple Watch için de aynı şirketle LTE bağlantı için LCPanten tasarımı konusunda görüşüldüğü söyleniyor. Hali hazırdaki akıllı saatlerde PI tabanlı LTE antenler kullanılmakta.

Diğer teknolojilere kıyasla LCP FPCB’nin birçok yenilik sunduğunun altını çizelim. Daha stabil frekans sinyal aktarımının yanı sıra, ısı ve nem dayanıklılığı teknolojinin öne çıkanları arasında. Öte yandan LCP FPCB üretimim oldukça zor olduğu ve rakiplerin bunu ancak 2019 yılında cihazlarına entegre edebileceği düşünülüyor. Yani Apple, rakiplerinin önüne geçmek için kolları sıvadı diyebiliriz.


Bu içeriği sosyal ağlarda paylaşın